Гамбургери люблять усі. Якщо ви не згодні – не треба сперечатися, швидше за все вам просто не пощастило з тим, що ви куштували.
Яка головна складова гарного бургера? Правильно – смачна котлета. А ось другою за важливістю, як на мене, є булочка. Більшість закладів, що поважають себе, які подають гамбургери печуть їх самі, а чим ми гірші?
Дивлячись на текст нижче, вам може здатися, що все це дуже складно і не варте витрачених зусиль, але це абсолютно не так. Попрацювати, звичайно, доведеться, але ця праця займе у вас близько 15-20 хвилин, якщо у вас є помічник для замісу тіста або близько 30 хвилин якщо ні.
Результат описувати не бачу сенсу, просто подивіться на фотографії, хіба ці красуні не коштують 30 хвилин вашого часу?
До речі, вони добре зберігаються до п’яти днів, а якщо вам цього мало — можна їх заморозити і зберігати в морозильній камері близько місяця, але це, звичайно, якщо ви зможете втриматися і не з’їсти їх за один день.
Гаразд, приступимо, поки ви не втратили апетиту та бажання готувати.
Що Потрібно для Приготування Ідеальних Булочок для Гамбургерів
ІНГРЕДІЄНТИ:
- 360 гр пшеничного борошна вищого гатунку;
- 60 гр цільнозернового пшеничного борошна (можна взяти таку ж кількість звичайного);
- 100 мл води;
- 110 мл молока;
- 2,5 ст. ложки цукру;
- 2 ч. ложки “моментальних” дріжджів;
- 40 гр вершкового масла;
- 1,5 ч. ложки солі;
- 2 яйця.
ОБЛАДНАННЯ:
- хлібопічка, міксер або блендер із спеціальними насадками для замісу тіста (не обов’язково);
Покроковий Рецепт Приготування Ідеальних Булочок для Гамбургерів
КРОК 1. ЗМІШАЙТЕ ВОДУ, МОЛОКО, ДРІЖДЖІ, СІЛЬ ТА ЦУКОР
Для початку підготуйте «рідку» складову. У склянці або іншій ємності змішайте 100 мл теплої води, 110 мл молока, 2 ч. ложки швидкодіючих дріжджів, 2,5 ст. ложки цукру та 1,5 ч. ложки солі.
Можна використовувати таку кількість звичайних сухих дріжджів або 30 гр живих, але тоді процес бродіння може забрати у вас трохи більше часу.
Перемішайте та відставте.
КРОК 2. ПІДГОТУЙТЕ МУЧНУ СУМІШ
У чаші міксера (якщо використовуєте) або у великій мисці змішайте 360 гр пшеничного борошна вищого ґатунку, 60 гр цільнозернового борошна та 40 гр вершкового масла кімнатної температури. Добре перемішайте, щоб інгредієнти з’єдналися.
КРОК 3. ДОДАЙТЕ ЯЙЦЕ І РІДКУ СУМІШ ДО БОРОШНА, ЗАМІСІТЬ ТІСТО
Розбийте 1 яйце і додайте його в ємність до борошна, туди влийте рідку суміш з першого кроку. Якщо використовуєте міксер – встановіть насадку гак та замісіть тісто.
Якщо вимішувати руками – вимішувати близько 10-15 хвилин, до гладкості. Готове тісто практично не липне до рук, якщо ви вимішуєте вже досить довго, але тісто продовжує липнути – швидше за все борошно неякісне або залежалося.
Найкращим варіантом у такому випадку буде вимісити наскільки вийде і випекти булочки. Борошно ж це краще утилізувати та купити нове. Можна також підсипати додатково трохи борошна, але лише небагато.
КРОК 4. ПЕРЕКЛАДІТЬ ТІСТО У МИСКУ, ЗАЛИШТЕ НА 1-2 ГОДИНИ
Велику миску (в 2-3 рази більше розміру тіста) змастіть соняшниковою олією, покладіть тісто в неї і накрийте харчовою плівкою. Залишіть у теплому місці на 1-2 години до збільшення в об’ємі у 2-2,5 рази.
КРОК 5. РОЗДІЛІТЬ ТІСТО, СФОРМУЙТЕ БУЛОЧКИ, ЗАЛИШТЕ ДЛЯ РОЗСТОЙКИ НА 1,5-2 ГОДИНИ
Вийміть тісто з миски, покладіть на присипану борошном робочу поверхню і розділіть на 8 однакових частин. Це можна зробити зваживши цілісний шматок тіста і поділивши значення на 8.
Потім відщипуючи по шматочку тіста, зважувати кожен із них і додавати до нього ще, або навпаки прибирати надлишки тіста, щоб вийшло потрібне значення.
Якщо ж вам не важливі невеликі відхилення в розмірах у тієї чи іншої булочки, можна зробити простіше: скачайте з тіста кулю, за допомогою шпателя або ножа поділіть її на двоє розрізавши по центру, потім з отриманих шматочків також скачайте по кулі і розріжте їх ще на два, і те саме проробіть з отриманими в результаті чотирма шматочками тіста.
Після того, як тісто поділено, нам потрібно надати йому форми. Правильно цей процес називається формуванням.
Візьміть один із восьми шматочків тіста і сплюсніть (або розкотіть) його до коржика завтовшки близько 1 см. Згорніть краї коржика до центру, переверніть і надайте долонями форму кулі.
Мені ж простіше робити трохи інакше. Я також беру заготівлю, і надаю їй форму кулі наступним чином: двома руками, я ніби погладжую тісто від верхівки до низу, тобто руки малюють у повітрі коло кулі, коли вони опиняються в нижній точці – мізинці стикаються один з одним і трохи защипують тісто, після чого, не відпускаючи тісто, я повертаю його на 90 градусів та повторюю процедуру.
Повторюємо її до тих пір, поки по-перше тісто не набуде форми кулі, по-друге, поки зверху не буде гладким і красивим.
Після того як одна заготовка сформована — перекладаємо її на лист, вистелений пергаментним папером або силіконовим килимком і трохи притискаємо її долонею (дивіться на фото: тісто зверху — вже придушене, знизу — ні). Робимо те саме з іншими заготовками.
Тісто важливо розташовувати на деякій віддаленості один від одного – воно збільшиться в розмірах приблизно в півтора рази за час вистоювання та випікання.
Коли всі заготовки виявляться на деку – накриємо його харчовою плівкою і залишимо на 1,5-2 години.
Цей процес можна прискорити. Для цього нагрійте духовку до 50 градусів (у мене це мінімальна позначка на термостаті), увімкніть режим роботи вентилятора без нагріву або просто «лампочки» і залиште тісто всередині. Будьте обережні, не перегрійте духовку, висока температура – вб’є дріжджі. Ідеальна температура для вистоювання має бути на рівні 40 градусів, не більше. Ми нагріваємо до 50, тому що поки наші заготовки прогріються – температура в духовці впаде до 40 і буде поступово знижуватися.
КРОК 6. РОЗІГРІЙТЕ ДУХОВКУ ДО 200 ГРАДУСІВ, ВИПІКАЙТЕ БУЛОЧКИ 15 ХВИЛИН
Якщо духовку для вистоювання ви не використовували, розігрійте до 200 градусів хвилин за 30 до кінця вистоювання. Якщо використовували – вийміть з неї лист з булочками і розігрійте порожній до 200 градусів.
Тим часом розбийте 1 яйце в склянку і збийте вилкою, додайте пару столових ложок води і перемішайте. Змастіть заготовки з усіх видимих сторін цією сумішшю за допомогою кулінарного пензля.
Бачите, тісто вже збільшилося в об’ємі, за час випічки — воно підніметься і трохи збільшиться в діаметрі.
У цьому рецепті я не використовував кунжут чи інші посипання. Ви ж, на цьому етапі, можете присипати булочки чим вам хочеться: кунжутом, маком, спеціями на зразок орегано та іншим.
Випікайте на режимі верх-низ 12-15 хвилин, до потрібного ступеня золотистості. Я випікав 15 хвилин і ось що з цього вийшло:
Не поспішайте відразу знімати булочки з дека — дайте їм дійти хвилин 5, так і від пергаментного паперу відокремити їх буде простіше. Після цього – перекладіть на ґрати для випічки і дайте повністю охолонути.
Не рекомендую різати і вживати в гарячому вигляді: поки булочки повністю не охолонули – вони ще готуються. Це як з м’ясним стейком – їм потрібно дати відпочити деякий час, щоб температура всередині правильно розподілилася.
Після того як булочки охолонули, запакуйте їх у харчову плівку, так вони зможуть зберігатися 5-7 днів. Як я вже казав: їх також можна заморозити на майбутнє, для цього загорніть їх у харчову плівку та відправте в морозилку. Бажано укласти їх додатково в герметичний контейнер, щоб вони не просочилися морозильним «ароматом».
