Курячий бульйон – це основа для приготування величезної кількості страв: перших, других і навіть соусів. Я вирішив запропонувати вам рецепт цього бульйону по черговості одним із перших, щоб уникнути у майбутньому питань як, з чого і т.д.
На мій погляд, варто взяти за правило мати в морозилці 1-2 літри бульйону. Цим ви дуже сильно спростите собі життя і зробите його дуже смачним. Захотілося, наприклад, сьогодні різотто – будь ласка, через 30 хвилин воно готове, практично будь-який суп – аналогічно.
Але перш ніж ви побігли слідувати моїм порадам і варити бульйон, хочу детальніше розглянути пару моментів.
-
Існує два основних типи бульйону: білий та коричневий. Білий це варіант, що найчастіше використовується, про нього сьогодні і мова. Коричневий відрізняється тим, що курка та овочі попередньо запікаються у духовці. Коричневий бульйон більш насичений, часто використовується як основа для соусів.
-
Смак і текстура майбутнього бульйону залежить від того, з яких частин курки його готують. З грудки виходить найбільш ароматний, але рідкий бульйон. Крила дають менше аромату, але сильніше насичують желатином, додаючи густини. Кістки та лапи віддають мінімум ароматної складової, зате желатину в них достатньо. Найкращий варіант – змішувати все перераховане вище.
-
Мало хто знає, але бульйону практично все одно які кістки ви в нього кладете. У тому сенсі, сирі вони, або це заморожені залишки з’їденої кілька днів тому запеченої курки. Отже, якщо викидали – не викидайте. Заморожуйте, як набереться достатньо – додавайте грудку, крила, кістяк, лапи і варіть чудовий бульйон. Навіть якщо не зважитеся з них готувати – можна віддати безпритульним собачкам. Тільки розморозьте заздалегідь.
-
Бульйон у замороженому вигляді зберігається до 6 місяців. У холодильнику – до 5 днів. Але є лайфхак: якщо на 4-й день бульйон довести до кипіння, остудити і повернути в холодильник – до терміну зберігання додається ще 5 днів. Такий трюк можна робити кілька разів. Але тільки в розумних межах, ок?
-
Найкращий спосіб приготувати бульйон – зварити його в скороварці. Завдяки тому, що скороварка працює під тиском – вдається дістати більше смакових елементів за меншу кількість часу. Крім того пару в скороварці – нікуди подітися, а значить частина рідини в процесі не випаровується і не забирає з собою частину смаку та аромату.
ІНГРЕДІЄНТИ:
- близько 2-2,5 кг Курячих частин (кістя, крила, кістки, грудки, лапи) Детальніше- нижче
- 2 літри води
- 2 великі цибулини
- 1 морква
- 2 великі стебла селери
- 4-5 розчавлених зубчиків часнику
- пучок петрушки
Покроковий Рецепт Приготування Базового курячого бульйону
КРОК 1. Цибулю наріжте на чверті, моркву півкільцями, часник роздавіть ножем, селеру наріжте шматочками завдовжки 2 см.
КРОК 2. Змішайте курку та овочі у великій каструлі та доведіть до кипіння на середньому вогні. Зменшіть вогонь до мінімуму і готуйте на повільному вогні 1 годину та 30 хв.
КРОК 3. Процідіть через сито, остудіть, розлийте контейнерами і відправте в холодильник.
КРОК 4. Коли бульйон повністю охолоне ложкою зніміть верхній шар жиру та накипу. Використовуйте за призначенням одразу, поверніть у холодильник чи заморозьте.

Базовий курячий бульйон

Equipment
- Скороварка (не обов'язково)
Ingredients
- 2,5 кг курячих частин (кістя, крила, кістки, грудки, лапи-міксуйте на свій розсуд)
- 2 л води
- 2 цибулини (великі)
- 1 морква (велика)
- 2 стебла селери (крупні)
- 5 зубчиків часнику (роздавити ножем)
- пучок петрушки
Instructions
- Цибулю розріжте на чверті, моркву півкільцями, часник роздавіть ножем, селеру наріжте шматочками довжиною 2 см.
- Змішайте курку та овочі у великій каструлі та доведіть до кипіння на середньому вогні. Зменшіть вогонь до мінімуму і готуйте на повільному вогні 1 годину та 30 хв.
- Процідіть через сито, остудіть, розлийте контейнерами і відправте в холодильник.
- Коли бульйон повністю охолоне ложкою, зніміть верхній шар жиру і накипу. Використовуйте за призначенням одразу, поверніть у холодильник чи заморозьте.